English

Are you a construction contractor
or an architect?

Would you like to
cooperate with us?

MC 2/25
(dimensions: długość 200 cm, szerokość 25 cm, wysokość 25 cm)
Po wypełnieniu betonem tworzy ścianę betonową o grubości  ca 15 cm obustronnie obłożoną 5 cm warstwami spienionego tworzywa piankowego. Po-przez użycie zatyczek owalnych OH i OB pustak ten można łatwo zamienić na kształtkę narożną, z zamknię-tą płaszczyzną czołową. Tak zmieniony pustak podsta-wowy pozwala formować narożniki, budynku, ościeża okien i drzwi oraz ułatwia wykonywanie połączeń teowych ścian ( w rzucie ) . Pustak ten można łatwo dzielić na długości co 5 cm (pionowe rowki) i   zamykać płasz-czyznę cięcia elementem szufladkowym OC, dzięki czemu  ten fragment ściany gotowy jest do zala-nia betonem. System prowadnic szufladek na wewnętrz-nej powierzchni pustaków, rozmieszczonych co 5 cm oraz elementy OC umożliwiają realizację zasady pozio-mego modułu projektowego  o wielkości 5 cm  
MC 1/25
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 25 cm, wysokość 25 cm)
Pustak podstawowy. w ścianach budynków stanowi ok. 87 % ich powierzchni. Ustawiany w ścianie, jak „cegły w murze o grubości 12 cm” łączy się na płaszczyznach poziomych między sobą specjalną konstrukcją zamków. Po wypełnieniu betonem tworzy ścianę betonową o grubości ca 15 cm obustronnie obłożoną 5 cm warstwami spienionego tworzywa piankowego. Po-przez użycie zatyczek owalnych OH i OB pustak ten można łatwo zamienić na kształtkę narożną, z zamknię-tą płaszczyzną czołową. Tak zmieniony pustak podsta-wowy pozwala formować narożniki, budynku, ościeża okien i drzwi oraz ułatwia wykonywanie połączeń teowych ścian ( w rzucie ) . Pustak ten można łatwo dzielić na długości co 5 cm (pionowe rowki) i zamykać płasz-czyznę cięcia elementem szufladkowym OC, dzięki czemu ten fragment ściany gotowy jest do zala-nia betonem. System prowadnic szufladek na wewnętrz-nej powierzchni pustaków, rozmieszczonych co 5 cm oraz elementy OC umożliwiają realizację zasady pozio-mego modułu projektowego o wielkości 5 cm
MCF 1/25
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 25 cm, wysokość 25 cm)
Pustak podstawowy o wymiarach identycznych jak MC 1. Różnica w budowie pustaka polega na zastoso-waniu przewiązek wewnętrznych pustaka wykonanych z twardego, cienkościennego tworzywa sztucznego. Zastosowanie innego typu przewiązek w tych pustakach daje możliwość stosowania tych elementów we wszelkiego rodzaju konstrukcjach budowlanych o zwiększonym zagrożeniu pożarowym
MCF 0,7/25
(dimensions: długość 70 cm, szerokość 25 cm, wysokość 25 cm)
Pustak zawiasowy o łącznej długości 70 cm . Przy pomocy tego elementu można wykonywać wszelkiego rodzaju wykusze i poziome załamania ścian konstrukcyj-nych pod kątem prostym oraz innym niż 90˚ . Stosując ten element unika się bardzo pracochłonnego przycinania pod kątem elementów MC-1 lub MC-2 w wypadkach, kiedy realizowany obiekt ma zaprojektowane ściany konstrukcyjne lub filarki przyokienne, przecinające się pod kątem różnym od kąta prostego. Pustak ten ma nową konstrukcję przewiązek wewnętrznych. podobnie jak element MCF 1 , dzięki czemu można go stosować w każdej konstrukcji budowlanej o zwiększonym zagrożeniu pożarowym
MCF 1/15
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 15 cm, wysokość 25 cm)
Pustak przeznaczony do wykonywania nienośnych, nieobciążonych ścianek działowych. Różni się od pozostałych elementów ściennych tym ,że posiada jedną ze ścianek czołowych wykonaną całkowicie z tworzywa piankowego,- co powoduje, że nie trzeba stosować elementów zamykających typu OH, OB lub OC. Natomiast, dla zachowania zasady ciągłości konstrukcyjnej rdzenia betonowego konieczne jest, przy liniowym Łączeniu kolejnych elementów ścianki działowej - częściowe wycinanie górnej dolnej części czołowej ścianki,- zgodnie z zaznaczoną linią przerywaną po to , aby uniknąć zdylatowania betonu przez tę czołową ściankę. Z drugiej strony,- wszelkie wykonywanie otworów okienek podawczych, otworów drzwiowych lub zakończeń lub załamań wykonywanych w ściankach działowych jest niezwykle ułatwione, bowiem ustawienie pustaka ‘zamkniętym końcem’ skierowanym do wykonywanego otworu lub załamania ścianki- nie wymaga użycia jakichkolwiek innych elementów systemu.
ML 1/25
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 25 cm, wysokość 25 cm)
Pustak nadprożowy używany do przesklepiania wszelkich otworów w ścianach „IZODOM”. Po zazbrojeniu służy jako deskowanie i docieplenie monolitycznejbelki nadprożowej. Można go używać także do wykonywania niektórych monolitycznych podciągów żelbetowych
MP 1/25
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 25 cm, wysokość 25 cm)
Element podparcia stropów, tworzący deskowanie i docieplenie wieńca kondygnacyjnego. Pionowe otwory, w które wyposażony jest ten element, służą do wprowadzenia pionowego zbrojenia i zabetonowania – przez co znakomicie usztywnia się ten element przy późniejszym betonowaniu stropu. W trakcie betonowania stropu – boczne parcie świeżo układanego betonu mogłoby odkształcić omawiany element
MH 1/25
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 25 cm, wysokość 5 cm)
Korektor wysokości – odmiana pustaka podstawowego lecz o wysokości 5 cm.Pozwala na uzyskiwania modułu 5 cm również w odniesieniu do wysokości ścian, (kształtki MC 1 i MC 2 dają możliwość uzyskiwania wysokości ścian będącej wielokrotnością 25 cm).
MHF 0,7/25
(dimensions: długość 70 cm, szerokość 25 cm, wysokość 5 cm)
Korektor wysokości pustaka zawiasowego. Pozwala na uzyskiwanie wysokości ścian z podziałką co 5 cm w miejscach, gdzie zastosowany został pustak MCF 0,7/25, to znaczy przy poziomym załamaniu ściany o dowolny kąt.
MLI 1,2/25
(dimensions: 120 cm, szerokość 25 cm,wysokość 25 cm)
Nadproże przeznaczone dla wykonywania drzwi w ścianach wewnętrznych i zewnętrznych o grubości ścian 25 cm. Element ten powstaje w wyniku sklejenia odpowiednio przyciętych elementów MCFU, OC oraz specjalnego elementu stanowiącego  dolną, środkową część elementu nadprożą.
MP 1/25 EI
MP 1/25 EA
MC 1/35
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 35 cm, wysokość 25 cm)
Pustak podstawowy systemu „KING BLOK”, identyczny jak MC 1/25 z tąróżnicą, że jedna ze ścianek elementu, od strony zewnętrznej wykonywanego obiektu ma zamiast 5 cm, jak w elemencie MC 1/25, grubość 15 cm
MC 2/35
(dimensions: długość 200 cm, szerokość 35 cm, wysokość 25 cm)
Pustak podstawowy systemu „KING BLOK”, identyczny jak MC 2/25 z tąróżnicą, że jedna ze ścianek elementu, od strony zewnętrznej wykonywanego obiektu ma zamiast 5 cm, jak w elemencie MC 2/25, grubość 15 cm.
ML 1/35
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 35 cm, wysokość 25 cm)
Pustak nadprożowy używany do przesklepiania wszelkich otworów w ścianach „IZODOM”. Po zazbrojeniu służy jako deskowanie i docieplenie monolitycznejbelki nadprożowej. Można go używać także do wykonywania niektórych monolitycznych podciągów żelbetowych. Jego zewnętrzna warstwa izolacyjna ma grubość 15cm zamiast 5 cm jak w wersji STANDARD.
MP 1/35
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 35 cm, wysokość 25 cm)
Element podparcia stropów, tworzący deskowanie i docieplenie wieńca kondygnacyjnego. Pionowe otwory, w które wyposażony jest ten element, służą do wprowadzenia pionowego zbrojenia i zabetonowania – przez co znakomicie usztywnia się ten element przy późniejszym betonowaniu stropu. W trakcie betonowania stropu – boczne parcie świeżo układanego betonu mogłoby odkształcić omawiany elementJego zewnętrzna warstwa izolacyjna w wersji KING BLOK ma grubość 15cm zamiast 5 cm jak w wersji STANDARD.
MCF 35 EA/L
(dimensions: długość w rozwinięciu 93,64 cm, szerokość 35 cm, wysokość 25 cm)
Element identyczny, jak opisany w p. 1.1.2.16, ale z tą różnicą, że jego lewe ramię jest dłuższe od ramienia prawego o 10 cm, - czyli jak w elemencie poprzednim. Oba elementy służą do wykonywania zewnętrznych załamań ścian zewnętrznych pod stałym katem 45°, przy zachowaniu ciągłości izolacji zewnętrznej o grubości 15 cm oraz zachowaniu prawidłowych połączeń sąsiadujących ze sobą elementów z elementami tworzącymi kolejne warstwy elementów wbudowanych w ścianę.
MCF 35 EA/R
(dimensions: długość w rozwinięciu 93,64 cm, szerokość 35 cm, wysokość 25 cm)
Sztywny element załamania ściany pod kątem 45° zaprojektowany w ten sposób, aby istniała możliwość połączenia go poziomymi zamkami, w jakie wyposażone są wszystkie elementy systemu,- z ruchomym elementem zawiasowym MCF 0,7/25 opisanym w p. 1.1.2.4. Najczęściej sytuacje opisane powyżej występują wówczas, gdy ściany zewnętrzne części podziemnej budynku wykonane są z elementów o grubości 25 cm, a ściany zewnętrzne kondygnacji nadziemnych, wykonane są z elementów o grubości 35 cm.
MCF 35 EI/R
(dimensions: długość w rozwinięciu: 56,36 cm, szerokość 35 cm, wysokość 25 cm)
Sztywny element załamania ściany pod kątem 45° zaprojektowany w ten sposób, aby istniała możliwość połączenia go poziomymi zamkami, w jakie wyposażone są wszystkie elementy systemu,- z ruchomym elementem zawiasowym MCF 0,7/25. Najczęściej sytuacje opisane powyżej występują wówczas, gdy ściany zewnętrzne części podziemnej budynku wykonane są z elementów o grubości 25 cm, a ściany zewnętrzne kondygnacji nadziemnych, wykonane są z elementów o grubości 35 cm Pustak systemu „KING BLOK”, do konstruowania narożników i wykuszy pod kątem 45° z 15cm izolacji po "wewnętrznej" stronie, o dłuższym o 10 cm prawym ramieniu.
MCF 35 EI/L
(dimensions: długość w rozwinięciu: 56,36 cm, szerokość 35 cm, wysokość 25 cm)
Sztywny element załamania ściany pod kątem 45° zaprojektowany w ten sposób, aby istniała możliwość połączenia go poziomymi zamkami, w jakie wyposażone są wszystkie elementy systemu,- z ruchomym elementem zawiasowym MCF 0,7/25. Najczęściej sytuacje opisane powyżej występują wówczas, gdy ściany zewnętrzne części podziemnej budynku wykonane są z elementów o grubości 25 cm, a ściany zewnętrzne kondygnacji nadziemnych, wykonane są z elementów o grubości 35 cm. Lewe ramię jest dłuższe od prawego o 10 cm.
MLA 1,2/35
(dimensions: długość 120 cm, szerokość 35 cm, wysokość 25 cm)
Element nadproża drzwi wykonywanych w ścianach zewnętrznych o szerokości 35 cm. Element ten powstaje przez sklejenie odpowiednio przyciętych elementów MCFU, OC oraz specjalnego elementu stanowiącego dolną, środkową część elementu nadproża
MC 1/45
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 45 cm, wysokość 25 cm)
Pustak podstawowy. w ścianach budynków stanowi ok. 87 % ich powierzchni. Ustawiany w ścianie, jak „cegły w murze o grubości 12 cm” łączy się na płaszczyznach poziomych między sobą specjalną konstrukcją zamków. Po wypełnieniu betonem tworzy ścianę betonową o grubości  ca 15 cm obłożoną 5 cm spienionego tworzywa piankowego od strony wewnętrznej budynku oraz 25 cm tegoż tworzywa od strony zewnętrznej. Poprzez użycie zatyczek owalnych OH i OB pustak ten można łatwo zamienić na kształtkę narożną, z zamkniętą płaszczyzną czołową. Tak zmieniony pustak podstawowy pozwala formować narożniki, budynku, ościeża okien i drzwi oraz ułatwia wykonywanie połączeń teowych ścian ( w rzucie ) . Pustak ten można łatwo dzielić na długości co 5 cm (pionowe rowki) i zamykać płaszczyznę cięcia elementem szufladkowym OC, dzięki czemu  ten fragment ściany gotowy jest do zalania betonem. System prowadnic szufladek na wewnętrznej powierzchni pustaków, rozmieszczonych co 5 cm oraz elementy OC umożliwiają realizację zasady poziomego modułu projektowego  o wielkości 5 cm
ML 1/45
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 45 cm, wysokość 25 cm)
Pustak nadprożowy używany do przesklepiania wszelkich otworów w ścianach „IZODOM”. Po zazbrojeniu służy jako deskowanie i docieplenie monolitycznej belki nadprożowej. Można go używać także do wykonywania niektórych monolitycznych podciągów żelbetowych
MP 1/45
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 45 cm, wysokość 25 cm)
Element podparcia stropów, tworzący deskowanie i docieplenie wieńca kondygnacyjnego. Pionowe otwory, w które wyposażony jest ten element, służą do wprowadzenia pionowego zbrojenia i zabetonowania – przez co znakomicie usztywnia się ten element przy późniejszym betonowaniu stropu. W trakcie betonowania stropu – boczne parcie świeżo układanego betonu mogłoby odkształcić omawiany element. 
MCF 1/50
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 50 cm, wysokość 25 cm)
Pustak podstawowy. W ścianach budynków stanowi ok. 87 % ich powierzchni. Ustawiany w ścianie, jak „cegły w murze o grubości 12 cm” łączy się na płaszczyznach poziomych między sobą specjalną konstrukcją zamków. Po wypełnieniu betonem tworzy ścianę betonową o grubości ca 20 cm obłożoną 5 cm spienionego tworzywa piankowego od strony wewnętrznej budynku oraz 25 cm tegoż tworzywa od strony zewnętrznej. Poprzez użycie zatyczek owalnych OH i OB pustak ten można łatwo zamienić na kształtkę narożną, z zamkniętą płaszczyzną czołową. Tak zmieniony pustak podstawowy pozwala formować narożniki, budynku, ościeża okien i drzwi oraz ułatwia wykonywanie połączeń teowych ścian ( w rzucie ) . Pustak ten można łatwo dzielić na długości co 5 cm (pionowe rowki) i zamykać płaszczyznę cięcia elementem szufladkowym OC, dzięki czemu ten fragment ściany gotowy jest do zalania betonem. System prowadnic szufladek na wewnętrznej powierzchni pustaków, rozmieszczonych co 5 cm oraz elementy OC umożliwiają realizację zasady poziomego modułu projektowego o wielkości 5 cm  Element ten jest przeznaczony jest dla wykonywania ścian o zwiększonej nośności (rdzeń 20cm) przy zachowaniu wyjątkowo wysokiej izolacyjności termicznej np: chłodnie, pieczarkarnie.
MCF 1/30
(dimensions: długość 100 cm, szerokość 30 cm, wysokość 15 cm)
Element ten jest przeznaczony do wykonywania ścian o zwiększonej nośności. Pustak z przewiązkami z tworzywa, zapewniającymi większą oporność ogniową. Grubość rdzenia betonowego zwiększona została do 20cm w celu zwiększenia wytrzymałości ściany.
MCFU 1/35
(dimensions: długość: 100cm, szerokość: 35cm, wysokość: 25cm, grubość rdzenia betonowego: 15cm, grubości ścianek piankowych elementu: 15cm + 5cm )
Rodzaj zastosowanych przewiązek: demontowalne, plastikoweElement rozbieralny, podobny do opisanego elementu MCFU 1/25, z tą różnicą, że jedna ze ścianek wykonanych z tworzywa piankowego ma grubość zwiększoną do 15cm. W elemencie występuje 7 szt. przewiązek rozmieszczonych, co 15cm. Skrajne przewiązki umiejscowione są w odległości 5cm od obu końców elementu.
MCFU 1/25
(dimensions: długość: 100cm, szerokość: 25cm, wysokość: 25cm, grubość rdzenia betonowego: 15cm, grubości ścianek piankowych elementu: 5cm + 5cm)
Rodzaj zastosowanych przewiązek: demontowalne, plastikoweElement podstawowy, rozbieralny – Pozwala to uniknąć kosztownego transportu przy znacznych odległościach, przy założeniu, że elementy obu ścianek tego elementu przylegają do siebie, natomiast specjalnie ukształtowane przewiązki, wykonane z twardego tworzywa pakowane są w kartonowe pudła i transportowane są osobno.W elemencie MCFU 1/25 występuje 7 szt. przewiązek rozmieszczonych, co 15cm z tym, że pierwsza i ostatnia przewiązka odległa jest od początku i końca elementu o 5cm.
MCFU 1/50
(dimensions: długość: 100cm, szerokość: 50cm, wysokość: 25cm, grubość rdzenia betonowego: 40cm grubości ścianek piankowych elementu: 5cm + 5cm )
Rodzaj zastosowanych przewiązek: demontowalne, plastikoweTen rozbieralny element przeznaczony jest do wykonywania liniowych ław fundamentowych oraz ścian specjalnego przeznaczenia. Charakteryzuje się tym, że grubość rdzenia betonowego wynosi 40cm. Ilość przewiązek w elemencie: 7 sztuk - rozmieszczonych, co 15cm. Skrajne przewiązki umiejscowione są w odległości 5cm od obu końców elementu.
MCFU
Na załączonych zdjęciach możemy zobaczyć pustaki przed złożeniem (w wersji do transportu) jak i pustak w trakcie składania oraz szczegół połączenia.
MCFU 2/25
(dimensions: długość: 200cm, szerokość: 25cm, wysokość: 25cm, grubość rdzenia betonowego: 15cm, grubości ścianek piankowych elementu: 5cm + 5cm )
Rodzaj zastosowanych przewiązek: demontowalne, plastikoweElement podobny do opisanego wyżej w punkcie 3.2.28, z tą różnicą, że jego długość wynosi 200cm. Posiada on 11 przewiązek rozmieszczonych, co 20cm z tym, że skrajne przewiązki odległe są od obu końców tego elementu o 5cm, a następna para przewiązek oddalona jest od skrajnych o 15cm.
MCFU 2/35
MCFU 2/50
STP
Pustak stropowy zastępuje element ceramiczny w stropie gęstożebrowym. Dodatkowo pełni funkcję przegrody termicznej między kondygnacjami.
STK
Pustak stropowy zastępuje element ceramiczny w stropie gęstożebrowym. Dodatkowo pełni funkcję przegrody termicznej między kondygnacjami.
STN
STP
Maksymalna rozpiętość stropu: do 5,5m, całkowita wysokość stropu: 25cm, wysokość belki: 20cm, grubość płyty betonowej: 5cm
Nośność: 6.98kN/m2
Zbrojenie belki: zgodnie z tabelą, w zależności od rozpiętości stropuRozstaw belek co: 75cm Zbrojenie płyty: siatka ze zgrzewanych drutów St0S 5mm [wymiary oczka 20x25cm]
STP+2STN
Maksymalna rozpiętość stropu: do 7,8m Całkowita wysokość stropu: 35cmWysokość belki: 30cmGrubość płyty betonowej: 5cmNośność: 7,47kN/m2 Zbrojenie belki: zgodnie z tabelą, w zależności od rozpiętości stropuRozstaw belek co: 75cm Zbrojenie płyty: siatka ze zgrzewanych drutów St0S 5mm [wymiary oczka 20x25cm]
STP+STN
Maksymalna rozpiętość stropu: do 6,6m Całkowita wysokość stropu: 30cmWysokość belki: 25cmGrubość płyty betonowej: 5cmNośność: 7,19kN/m2 Zbrojenie belki: zgodnie z tabelą, w zależności od rozpiętości stropuRozstaw belek co: 75cm Zbrojenie płyty: siatka ze zgrzewanych drutów St0S 5mm [wymiary oczka 20x25cm]
OC
Wymiary:Grubość: 5cmSzerokość: 15cmWysokość: 25cmStosowany z pustakami o grubości rdzenia: 15cmElement szufladkowy służy do uzyskiwania odcinków ścian w module 5cm. Przy jego zastosowaniu możliwe jest zaślepienie przyciętego elementu i wykonywanie dzięki temu narożników, otworów drzwiowych oraz tępo zakończonych ścian wewnętrznych. Element ten mocuje się pionowo we wnętrzu bloczka – wsuwając go po pionowych, teowych prowadnicach z tworzywa piankowego. Prowadnice te umieszczone są na wewnętrznych płaszczyznach elementów, w odstępach, co 5cm.
OH
(dimensions: grubość: 5cm, szerokość: 15cm, wysokość: 10cm)
Stosowany z pustakami o grubości rdzenia: 15cm.
Element półeliptyczny, wraz z zatyczką dolną OB, służy do zaślepiania bloczków na ich końcach jak i pustaków przeciętych poprzecznie. Stosuje się je przy wykonywaniu narożników, otworów drzwiowych i okiennych oraz tępo zakończonych ścian wewnętrznych. Zatyczki stosowane są wyłącznie w pustakach z przewiązkami piankowymi (MC), bez względu na grubość ścianek danego pustaka – gdzie rdzeń wypełniany betonem ma zawsze szerokość 15cm. I zatyczki i przewiązki są specjalnie wyprofilowane, by złączone dokładnie zamykały komorę przeznaczoną do zabetonowania. Istnieje możliwość zainstalowania zatyczki: w osi przewiązki, jak i w module 5cm przed osią, jak i 5cm za osią.
OB
(dimensions: grubość: 5cm, szerokość: 15cm, wysokość: 8cm)
Stosowany z pustakami o grubości rdzenia: 15cm
Element podobny do opisanego wyżej. Jedyna różnica polega na tym, że służy on do zamknięcia dolnej części elementu szalunkowego w rejonie występowania przewiązek wykonanych z tworzywa piankowego.
MHD 1/10
(dimensions: długość: 100cm, szerokość: 10cm, wysokość: 5cm)
Element ten zapewnia pionową modularność, co 5cm dla wszystkich elementów konstrukcji wymagających użycia elementów szalunkowych o grubości 35 i 45cm oraz użycia elementu uzupełniającego - MD 1/10 – opisanego w punkcie poprzednim. Element ten współpracuje z klasycznym korektorem wysokości.
OC 0,2/1
(dimensions: grubość: 5cm, szerokość: 20cm, wysokość: 25cm)
Stosowany z pustakami o grubości rdzenia: 20cm
Element różniący się od podstawowego elementu szufladkowego OC – tym, że jego szerokość wynosi nie 15, a 20cm - dlatego też znajduje zastosowanie przy zaślepianiu elementów systemu „SUPER KING BLOK PLUS”.
OC 0,2/2
(dimensions: grubość: 10cm, szerokość: 20cm, wysokość: 25cm)
Stosowany z pustakami o grubości rdzenia: 20cmElement, o szerokości 20cm, różniący się od elementu OC 0,2/1 – tym, że jego grubość wynosi nie 5cm, a 10cm – w związku z czym, zaopatrzony jest w podwójne prowadzenia teowe po obu końcach elementu, zapewniające pewniejsze umocowanie w pustaku, co ma istotne znaczenie podczas betonowania pompą.
MD 1/10
(dimensions: długość: 100cm, szerokość: 10cm, wysokość: 25cm)
Element dodatkowy, przydatny podczas konstruowania narożników ścian o grubości 35 i 45cm. Konfigurację elementów zastosowanych we wspomnianych narożnikach. Element dodatkowy MD 1/10 może być także użyty jako miejscowe pogrubienie niektórych elementów ścian zewnętrznych jak również, służyć może do wzmocnienia termicznej izolacji wykonywanej ściany.
LW
Listywy wykończeniowe LW stosuje się do wyrównywania powierzchni z zamkami znajdującymi się na wierzchnich i spodnich powierzchniach elementów. Znajdują one zastosowanie m.in. przy wykańczaniu ościerzy okien i drzwi.
OC 0,4/2
(dimensions: grubość: 10cm, szerokość: 40cm, wysokość: 25cm)
Stosowany z pustakami o grubości rdzenia: 40cmElement różniący się od podstawowego elementu szufladkowego OC – tym, że jego szerokość wynosi nie 15, a 40cm - dlatego też znajduje zastosowanie przy zaślepianiu elementów systemu "Uniwersalnego”.
Podpora malowana
Podpora stalowa służąca do usztywniania ściany na czas betonowania. Wymagana podczas podawania betonu pompą. Mocowana jednocześnie do podłoża i betonowanej ściany. Rysunki pokazują sposób mocowania podpory do pustaków styropianowych. Pozioma poprzeczka umożliwia położenie na zamocowanych podporach odeskowania i utworzenie w ten sposób rusztowania roboczego ciągnącego się wzdłuż ściany. Rzymska śruba znajdująca się na odciągu ułatwia ustawienie podpory w pionie.Podpora jest pomalowana dla ochrony przed korozją.
Lejek do betonowania
Dla ręcznego układania betonu polecamy zastosowanie specjalnego lejka, chroniącego górne krawędzie elementu przed zabrudzeniem.
Podpora ocynkowana
Podpora stalowa służąca do usztywniania ściany na czas betonowania. Wymagana podczas podawania betonu pompą. Mocowana jednocześnie do podłoża i betonowanej ściany. Rysunki pokazują sposób mocowania podpory do pustaków styropianowych. Pozioma poprzeczka umożliwia położenie na zamocowanych podporach odeskowania i utworzenie w ten sposób rusztowania roboczego ciągnącego się wzdłuż ściany. Rzymska śruba znajdująca się na odciągu ułatwia ustawienie podpory w pionie.Dla lepszej ochrony przed korozją podpora jest wykonana z ocynkowanej stali.
Izolacja dna płyty
Produkt przeznaczony do izolowania dna płyty.
Rozwiązania
Krawężnik

Environment

How a sensible choice of construction technology can help protect the environment?

The choice of technology and design has a key significance for the environment. Good insulation means not only lower energy bills, but also reduced CO2 emissions throughout the building life. Appropriate design is also extremely important. The Izodom products are widely used in modern passive and low-energy houses, greatly reducing...

Materials and production

We do not add any chemicals

During twenty years, Izodom has tested a few types of materials from various manufacturers. The best material was from the German chemical company, BASF. For years, we have been using only EPS, Neopor and Peripor from BASF. These materials are clean, they are produced in an eco-friendly manner and hold all certificates required...

Construction and use

Minimum construction waste

CO2 emissions: Good building insulation, recuperators, solar panels and good selection of household appliances can reduce the annual CO2 emissions even by 70%. A key factor is comprehensive insulation of the building - from the foundations, through the walls, all the way to the roof. The better the insulation and the more energy...

Sustainable development and corporate social responsibility

Our products are designed for durability and long life

We are a socially responsible company and we are trying to act according to the philosophy of sustainable development. We care for working conditions of our employees. We analyse and reduce the environmental impact of our production process to maximize the durability of our products and consequently reduce the energy demand for many...

European quality

The proof of quality is EU...

For over 20 years, Izodom has specialized in developing new solutions for quick erection of energy efficient buildings. Proprietary, legally protected solutions applied in the Izodom forms cause that our technology is perceived as one of the most advanced in Europe. The proof of quality is EU technical and hygiene certificates,...
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8